Výpravy koňmo v roce 2020

Výpravy koňmo v roce 2020

V reakci na četné dotazy vypisuji termíny na příští rok. Určitě se mi ještě podaří přidat další, např. novinku ve Svansku, ale tyhle už jsou jisté. Jen prosím znovu opakuji: je to jen pro alespoň středně zkušené koňáky, ne pro začátečníky. Jezdíme krom n. p. Vašlovani ve vysokých horách (nevhodné pro lidi se závratěmi), cesty obsahují i dlouhé pěší sestupy (nutná dobrá kondice a kolena).  Ceny budou kolem 20 tis. Předběžné přihlášky prosím mailem.

17.4. – 26. 4. a 25.4. – 4.5. Vašlovani – mírně kopcovitý terén, pískovce, dlouhé cvalové kvetoucí louky, po zimě odpočinutí koně. Spaní v bungalovech, soukromý kuchař. Věci veze auto.

  1. – 19. 6. Borjomi – Kharagauli n.p. – lesnaté kopce do 2000 mnm. Spaní v penzionu s úžasnou kuchyní, několik nocí v chatkách ve vlastním spacáku, bez auta.
  2. 6. – 8.7. Tušsko – okruh Omalo – Diklo – Dartlo – Verchovani – Omalo s výletem do Covaty. Spaní v guest housech s polopenzí, věci vozí auto.

9.7. – 19.7. Omalo – Shatili – slavný 4denní přechod sedla Atsunta 3431 mnm. Jen pro dobré jezdce a horaly, adrenalinový zážitek s těžkými brody a spaním ve stanu, bez auta, všechny věci s sebou.

19.8.  – 29.8. Oreti – Alazani – nová cesta Tušskem přes jezero Oreti do údolí řeky Alazani. Jedna noc ve vlastním spacáku v bungalovu (bez auta), ostatní v guest housech (auto).

29.8. – 8.9. Třetí pokus o jezero Tanie a přechod do Archotského údolí. Dvě noci ve stanu, bez auta.