Aktualizované termíny letních koňských výprav

Aktualizované termíny letních koňských výprav

Chcete si zalyžovat na úbočí štítů Velkého Kavkazu, poznat věžovité vesnice drsných svanských horalů, rodinná vinařství a unikátní památky v nížině? 
Nabízíme mimořádnou výpravu v termínech 9. 2. – 16. 2., 23. 2. – 2. 3., 16. 3. – 23. 3.
Pro zájemce je připravena i delší, pohodlnější varianta na 10 dní. Pro informace a rezervaci se prosím obraťe na organizátora, jednoho z největších znalců Gruzie a profesionálního průvodce Vojtěcha Kubce, který v Gruzii žije. Mail je kubec.vojtech@gmail.com.

Program 7 dní:
1. den NE
Po příletu do Khuthaisi nad ránem snídaně s megrelskými chačapuri, prohlídka rezidence megrelských vévodů v Zugdidi; ledový příliv na pláži v Anaklii a klášter v Chobi; výjezd k Martvilskému kaňonu s vinicemi Odžaleši; bohatá megrelská večeře, ubytování v Zugdidi.

2. den PO
Přejezd do vysokohorského Svanska, zastávka u hráze monumentální Engurské přehrady; Mestia – věžovité centrum Svanetie, prohlídka tradičního svanského domu a památníku horolezce Chergianiho, kterého britská královna označila za tygra skal.

3. den ÚT
Lyžování v horském středisku Hacvali (7 km tras) s jedinečnými výhledy na horské velikány Ušba a Thethnuld; odpoledne pro zájemce možný výšlap se sněžnicemi morénovitým údolím k ledovci Čalaadi nad Mestií, večeře se svanskými specialitami.

4. den ST
Prohlídka muzea v Mestii s unikátní sbírkou ikon a zbraní (alternativně lyžování na Hacvali); odpoledne výstup na sněžnících ke kostelu Lagurka – duchovní srdce Svanska; příjezd do Ušguli – nejvyšší vesnice v Evropě – ubytování v penzionu pod středověkými věžemi; večerní folklorní koncert v hostitelské rodině.

5. den ČT
Procházka po Ušguli – chrám Lamaria s vyhlídkou na nejvyšší gruzínskou horu Šchara (5193 m) a ikony ve věži, návštěva jedné z nejodlehlejších svanských vesnic Hadiši s krásnými čtyřmi vymalovanými rodinnými kostelíky (alternativně lyžování pod Thethnuldem), ubytování v Mestii.

6. den PÁ
Přejezd po horu Thethnuld (4869 m), lyžování na úbočí této krásné hory (30 km lyžařských tras), pro zájemce možnost free ridového lyžování, přesun do doliny, ubytování v Khuthaisi.

7. den SO
Prohlídka centra Khuthaisi s Bagratovou katedrálou, synagogami a kostely různých vyznání; krápníková jeskyně Sathaphlia se stopami dinosaurů (případně klášter Gelathi ze 12. stol. mozaikou a duchovní akademií); ochutnávka v rodinném vinařství ve vsi Sazano – gruzínská hostina s přípitky.

Cena bez letenky je 16 000,- kč. V ceně je ubytování, doprava, stravování a průvodce. V ceně není případné půjčení lyží, (cca 12-15 EUR za den), lístky na lanovky/vleky (cca 12 EUR za den), půjčení sněžnic (cca 10 EUR na den) a fakultativní aktivity (istruktor free ride, případně heliskiing atp.).

Volná místa na konské výpravy v létě:

6. 7. – 16. 7 Tušsko, Soso, 10 dní, 6 dní koně

Tušsko bude okruh Omalo – Diklo – Dartlo – Verchovani – Omalo s 6 dny na koních, spaní v penzionech, doprovodné auto. Nádherná vysokohorská oblast, úžasné výhledy.

Prosím pošlete předběžnou přihlášku mailem. Jakmile se naplní výprava (min. 6 lidí, max. 8), pošlu podrobné informace. Výprava přijde na 19 tis.plus letenka. Termín odjezdu a příjezdu se může o den či dva posunout, pokud budou výhodnější letenky.